Najlepsze nowe gadżety ze świata technologii

Świat technologii nie znosi pustki. Cały czas trwają w nim prace nad kolejnym gadżetem, który ma być lepszy niż stworzone wcześniej i olśni swoją doskonałością miłośników nowości. Nie sposób jednak w tak krótkim tekście uwzględnić choćby części z nich.

Telewizor ze sztuczną inteligencją

The Conmunity – Pop Culture Geek from Los Angeles, CA, USA, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Do wartych uwagi ostatnich wytworów świata technologii można bez wątpienia zaliczyć telewizor 65”OLED65G1 OLED 4K Cinema HDR AI TV ze sztuczną inteligencją. Użyte w nim rozwiązania pozwalają uzyskać niespotykane efekty. Kluczem do wyjątkowego obrazu są tu „samoświecące piksele”. To dzięki nim telewizory LG OLED charakteryzują się niezwykłym poziomem realizmu oraz niepowtarzalnym wyglądem, nieosiągalnym dla telewizorów LED, ograniczonych technologią podświetlenia. Miliony samoświecących pikseli w wyświetlaczach OLED mogą się włączać i wyłączać niezależnie od siebie, co umożliwia osiągnięcie doskonałej czerni oraz nieskończonego kontrastu.

Kiedy dodamy do tego stuprocentową wierność reprodukcji wszystkich barw, duży ekran kinowy, smukłą konstrukcję, inteligentne dostosowanie ustawienia obrazu do gatunku oglądanej treści oraz warunków otoczenia, krótki czas reakcji telewizora, zapewniający płynność obrazu podczas gry, niespotykany poziom kontroli dzięki funkcji optymalizacji gier Game Optimizer, wyjątkową jakość obrazu w ruchu, dźwięk przestrzenny w profesjonalnej jakości, uzyskamy sprzęt doprawdy idealny. Niemożliwy do pominięcia w opisie tego gadżetu jest także brak migotania obrazu i niski poziom emisji niebieskiego światła szkodliwego dla oczu czy ekologiczne rozwiązania podczas produkcji. A i to jeszcze nie wszystkie jego zalety.

Wyjątkowe słuchawki tłumiące hałasy

Wśród nowości warto też zwrócić uwagę na gadżet niewielkich rozmiarów, jednak w najwyższej klasie. Takie są WH-1000XM4 – bezprzewodowe słuchawki z systemem redukcji hałasu. Prezentują one sobą nowy standard w branży – redukują hałas lepiej niż wszystkie dotychczasowe modele. O wiele bardziej skutecznie blokują dźwięki o wysokiej i średniej częstotliwości w samolocie, kawiarni czy w innych miejscach o dużym natężeniu hałasu. Z kolei technologia LDAC pozwala na przesyłanie trzykrotnie większej ilości danych, co skutkuje znakomitym dźwiękiem bez użycia żadnych kabli. Wreszcie słuchawki WH-1000XM4 mają rozwiązania, zwiększające wygodę użycia i uwalniające ręce. Należy do nich funkcja Speak-to-Chat, która automatycznie wstrzymuje odtwarzanie muzyki podczas mówienia, co umożliwia przeprowadzenie rozmowy bez zdejmowania słuchawek. Po jej zakończeniu muzyka samoczynnie włączy się ponownie.

www.digitalpush.net, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons – cropped

Komputer składany jak książka

Wart przedstawienia jest także ThinkPad X1 Fold – pierwszy na świecie komputer osobisty, który składa się jak książka na pół, jest więc wygodny w transporcie. Nie przeszkadza to jednak w stwarzaniu idealnych warunków do pracy. Używając gadżetu, można korzystać z pojedynczego dużego lub podzielonego ekranu, obsługując go przy użyciu klawiatury, palcami albo piórem. Podzielony ekran przydaje się do porównywania zawartości, tworzenia notatek, pracy wielozadaniowej albo czytania. Podczas przeglądania stron internetowych, oglądania prezentacji lub strumieniowego wideo można korzystać z wbudowanej podstawki. Ten innowacyjny składany model laptopa (a może tabletu?) twórcy wyposażyli w solidny dotykowy ekran OLED 13,3 cala z obsługą Dolby Vision oraz baterię o mocy 55 Wh, która umożliwia 8,5 godzin pracy lub 10,5 godzin oglądania filmów. Jest to więc urządzenie wyjątkowo mobilne oraz zawsze gotowe do działania, otwierające nowe możliwości przed użytkownikiem. W razie konieczności może zmieścić się w kieszeni. Ponieważ laptop ThinkPad X1 Fold skonstruowano z myślą o łączności 5G, gadżet jest stale połączony z siecią. Dzięki szybkiej łączność Wi-Fi 6 umożliwia to błyskawiczne połączenia.