Najnowsze technologie i produkty Apple 2018

W świecie technologii obowiązuje jedna ważna zasada: jeśli nie idziesz do przodu, to znaczy, że się cofasz. Oznacza to, że aby być na czasie, trzeba po prostu wyprzedzać innych i stale się rozwijać. Legendarną i pionierską firmą, która w zakresie komputerów i nowoczesnych technologii przoduje od wielu lat, jest Apple.

Amerykańska korporacja pod znakiem jabłka corocznie inwestuje olbrzymie sumy w naukę, badania i opracowywanie najnowszych rozwiązań, które potem naśladują inni. Co czeka fanów Apple w najbliższym czasie? Oto najnowsze pomysły i produkty z jabłkiem.

Wiele nowych wersji starych produktów

Choć technologiczny gigant z Cupertino nie o wszystkim informuje opinię publiczną, a szereg działań i prac nad ulepszeniem starszych produktów po prostu jest owianych tajemnicą, to jednak baczni obserwatorzy i analitycy kroków Apple próbują przewidzieć, czego można się spodziewać.

Jak to zwykle jesienią bywa, Apple prezentuje sporo nowości. Także w 2018 można spodziewać się czegoś ciekawego. W jednej z notatek analityka TF International Securities Ming-Chi Kuo, Apple pracuje m.in. nad nowymi wersjami swoich starych produktów. I choć “stare” nie dla wszystkich są tak “spektakularne”, to jednak zdecydowanie te będą godne uwagi – szczególnie dla fanów ulepszanych urządzeń.

Zgodnie z informacjami od Ming-Chi Kuo, swoich nowych wersji doczekają się m.in. iPhone – Apple ma wypuścić aż trzy nowe modele, z czego jeden będzie dostępny w niezwykle przystępnej cenie. Tej premiery oczekujemy tradycyjnie we wrześniu, bo właśnie wtedy Apple zazwyczaj prezentuje swoje smartfony. Być może jeszcze na tym samym wydarzeniu zobaczymy kolejne nowe wersje starych urządzeń. Pojawić się mają zatem też dwa nowe iPady z funkcją rozpoznawania twarzy: 11 i 12,9 cala; wydane zostaną także aktualizacje procesorów w komputerach Mac Mini, MacBook Pro i MacBook; iMac doczeka się wersji z lepszą wydajnością wyświetlania; Apple Watch zyska powiększony ekran, a AirPods w nowej wersji odznaczać się mają eliminacją hałasu i wodoodpornością.

Nowości w ofercie – tego jeszcze nie było

Poza ulepszonymi wersjami dobrze znanych już modeli, Apple zaprezentuje też urządzenia całkiem nowe. Z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że premierę będą miały trzy nowe produkty.

HomePod – czyli Inteligentny głośnik, który ukazać się miał jeszcze w 2017 roku, jednak premiera została ostatecznie przesunięta. Produkt dostępny będzie za około 250 dolarów i w sprzedaży znajdzie się początkowo tylko w Australii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

AirPower – coś, na co bardzo czekają fani gadżetów. Będzie to innowacyjna mata ładująca, która pozwoli ładować jednocześnie nawet trzy leżące na niej urządzenia. Trudno przewidywać, w jakiej cenie dostępny będzie ten produkt, jednak nie należy spodziewać się zbyt niskiej ceny.

AirPods z możliwością bezprzewodowego ładowania, pod nazwą AirPods 2. Wiadomo o nich z pewnością tyle, że zaopatrzone będą w etui, umożliwiające ładowanie indukcyjne. Nie wiadomo jednak czy etui to dostępne będzie w zestawie z produktem, czy też będzie do kupienia osobno.